Adam Gajdečka: Nemá to smysl, nebaví mě to

Jak jistě víte, rok jsem programoval a celkově vyvíjel a rozvíjel Affiliate Features, software pro provozování affiliate programů. Během jeho vývoje a provozování jsem se naučil spousty věcí a dovedností.

Affiliate Features je ve stavu, kdy jsou všechny důležité součásti naprogramovány a další plánované funkce, budu přidávat postupně. Jak jistě víte, letos na jaře jsem dokončil školu a aktuálně mohu růst daleko rychleji, protože mě nikdo neomezuje.

Vzhledem k tomu, že potřebuji vydělávat, tak jsem se rozhodl vytvořit reklamní systém Helicopy.com, ovšem mne projekt docela rychle přestal bavit. Rozhodl jsem se jej prodat


Proč se to stalo

Projekt byl vytvářen od začátku s vidinou výdělku a taková motivace u mě nefunguje. Já dělám projekty, protože po nich toužím, toužím implementovat funkce, které jsou v mé vizi.  Je to cesta za sny, nikoliv za bohatstvím.


A co dále…

Zrušil jsem 3 projekty, z toho právě Helicopy nabídl v aukci na Webtrhu. Nedokážu dělat takové projekty, když mne to nebaví.

Vykašlal jsem se tedy na ně a začal dělat činnosti, které mne naplňují. Zkoumám aktuálně nové možnosti a v klidu hledám nové výzvy a vize.

Docela se mi ulevilo, tlačit na sebe do vývoje Helicopy a dalších systémů mi fakt nebylo příjemné. Aktuálně se tedy vzdělávám v různých oblastech, které mne zajímají a snažím se vymyslet něco, co by mne bavilo jako Affiliate Features.

PS: samozřejmě se nadále věnuji Affiliate Features :-D, moje láska