Błędów Desert – největší poušť ve střední Evropě

Błędów Desert – největší poušť ve střední Evropě

13. 10. 2019

Błędów Desert se nachází přibližně 40 kilometrů od Katowic, v Polsku. Z Ostravy se do pouště dostaneme přibližně za hodinu a půl a urazíme 140 km. Poušť jsem objevil na jaře díky webu https://atlasobscura.com (dostal jsem tip na jedné cestovatelské přednášce).

Dálnice jsou v Polsku na dobré úrovni a cesta je velice plynulá a je možno jet až 140 km za hodinu. Jakmile dorazíte na místo, zaparkujete u lesní cesty a následně se vydáte lesem až do pouště.

Cestou lesem nás provázel nespočet krásných červených muchomůrek. Čím více jsme se blížili k poušti, písku po cestě přibývalo. Jakmile jsme vylezli z lesa, čekal nás pohled na poušť. Doporučuji se projít v písku s bosými nohami, je to zážitek 🙂 I když už byl písek docela studený, stálo to za to!

Měli jsme v plánu jít dále, přes pás lesu, kde se poušť rozléhá ještě na větší ploše, místo toho jsme pozorovali západ slunce. Poušť je místy hluboká až 70 metrů a v současné době pokrývá 32 km čtverečních. Jedná se o největší souvislou poušť ve střední Evropě.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
8 − 2 =