Jak jsem prožil měsíc v Las Palmas? Jako digitální nomád…

Jak jsem prožil měsíc v Las Palmas? Jako digitální nomád…

24. 04. 2022

Minulou zimu jsem vzhledem ke špatné situaci ve světě strávil doma. Člověk nemůže nic dělat, zvlášť když nemůžete opustit ani svou obec… Takže tuto zimu 2021/2022 jsem chtěl prožít v teplém Thajsku, jízdou na skútru a navštěvováním chrámů. Jen za podmínek, které byly a částečně stále trvají pro mne Thajsko není zajímavá volba.

Po dlouhém hledání mé destinace padla volba na Las Palmas na ostrově Gran Canaria, což je jeden z kanarských ostrovů. Za velkou výhodu považuji snadnou dostupnost, členství v EU (Španělsko) a časový posun pouze jednu hodinu, luxus. No a počasí? Jsem milovník thajského vedra (30 stupňů) a v Las Palmas je kolem 22 stupnů, což je ovšem lepší než mrznout v ČR.

Tak jo, vybráno. Koupil jsem si jednosměrnou letenku (jak jinak) do Las Palmas na 6.11.2021. Abych byl upřímný, nic extra jsem nečekal, ale chtěl jsem to vyzkoušet a pořád lepší zažít něco než nic.

Kde jsem bydlel a s kým

Ubytování je pro mne velmi důležité, jelikož jako digitální nomád v něm trávím dost času. Potřebuji Wifi, pracovní stůl atd. Rád pracuji ze svého pokoje, není mi sympatická myšlenka coworkingu, to bych tam musel mít svou kancelář, což by bylo zbytečně drahé. Na Airbnb jsem našel skvěle zařízený pokoj v bytě s digitálními nomády. Pecka! 😀

Oproti Asii jsem zde měl vyšší nároky a to v podobě přítomnosti kuchyně a pračky. V Asii se jí jen venku a vyperou vám tam taky, ale toto je Evropa, tady to chodí jinak…

Na bytě byly asi 4 pokoje s manželskou postelí. Hostitel byl Ital, který pronajímal zbylé pokoje se svou přítelkyní. Dům byl kousek od starého centra města. Bohužel co jsem zjistil po příjezdu bylo, že mi probíjí notebook, když jsem jej nabíjel. Takže jsem jej nabíjel v momentě, kdy jsem nepracoval, nic moc…

O pár dní jsem dostal ránu od trouby, to už jsem se šel zeptat, co to má znamenat. Dozvěděl jsem se, že je to úplně normální, zkrátka je to starý dům. Důležité je nosit přezůvky, jelikož pokud nejste uzemnění, tak vámi elektřina neprojde a nic vás nekopne. Takže jsem dostal k zapůjčení přezůvky.

Na bytě byli převážně Němci, kterých bylo celkem dost v celém městě. A není se čemu divit, pro ně je to levná destinace.

Se spolubydlícími na večeři.

Zábava

Velkým přínosem je, že v Las Palmas se sdružují nomádi z celého světa, na Facebooku je dokonce česká skupina pro nomády, díky které jsem poznal několik fajn lidí. Potkal jsem skvělou kamarádku Petru, která si píše blog, takže jej určitě navštivte zde.

Zábava byla, ať už jsme byli v klubu až do rána, sledováním Rally (na živo) nebo prozkoumáváním ostrova autem.

Video z celého pobytu

V Las Palmas jsem strávil měsíc, poté jsem se přesunul na vedlejší ostrov Tenerife, ale o tom možná někdy příště..

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
26 − 4 =