Kuala Lumpur – takový druhý Bangkok? V žádném případě!

Kuala Lumpur – takový druhý Bangkok? V žádném případě!

17. 12. 2019

Z Koh Lanty jsem se přesunul do Kuala Lumpur, což je hlavní město Malajsie. Moc jsem nevěděl co čekat. Jestli se ocitnu v druhém Bangkoku, to jsem nevěděl. Letiště vypadalo skvěle, koupil jsem si lístek na vlak za 300 Kč, abych se dostal do města. (na letiště v Bangkoku jsem jel taky vlakem a to ještě déle a stálo to 3,8 Kč).

Z letiště Kuala Lumpur je nejpohodlnější vlak, který je drahou variantou, což jsem nevěděl. Potřeboval jsem se dostat na ubytování a byl jsem velmi unavený.

Ubytoval jsem se v mrakodrapu, konkrétně můj pokoj byl v 16. patře. Toto ubytování jsem zvolil, jelikož na střeše byl Infinity pool, který se nacházel v 37. patře.

V Kuala Lumpur jsem strávil 5 nocí a Infinity pool byl TOP 🙂

Taman Tagu

První den jsem vyrazil do přírody, která byla asi 4 km od mého ubytování. Podle Google Map jsem si našel vlak, abych se trochu přiblížil (jen 2 stanice). Koupil jsem si lístek za 12 Kč a šel na nástupiště.

Po podrobném nastudování jízdního řádu jsem zjistil, že můj vlak jede za 2 hodiny. Google Mapy s dopravou nefungují, nevěřte tomu. Jelikož jsem nechtěl čekat 2 hodiny, tak jsem vyrazil pešky.

Cesta tam mne velmi překvapila, připadal jsem si jako ve Španělsku. Motorky téměř zmizely a nahradily je auta. Podél silnice se táhla řada palem. Všude zeleno, čisto.

Ovšem ne všude byly chodníky, na což jsem si již zvykl. Šel jsem po krajnici a ze křoví na mě vykukovali varani. Také pár opic jsem zahlédl. Došel jsem k národnímu pralesu a vydal se číslovanou stezkou. Byla to fajn procházka 🙂

Tagu Negara

Z Taman Tagu jsem došel do Tagu Negara, kde byl pouze pomník světové války. Poté začalo pršet, došel jsem k motýlí farmě, ale musel jsem to nakonec otočit, jelikož začalo pršet a blížil se konec otevírací doby.

Motýlí farma

Do motýlí farmy jsem se vypravil další den, počasí přálo, takže jsem si prošel zahradu s motýly a tolik jsem jich ještě neviděl 🙂

 

KL Bird Park – největší otevřená voliéra na světě

Do této voliéry jsem se moc těšil, protože se nerad dívám na mříže.

Twin Towers

Twin Towers jsou dominantou Kuala Lumpur. Doteď jsem je viděl vždy na pozadí prohlížeče, teď jsem je konečně viděl na živo. Měl jsem na ně výhled z Infinity pool, ale vydal jsem se také přímo k nim. Bohužel poslední den pršelo, takže mám jen fotku z telefonu 🙂

Návštěvu Kuala Lumpur vřele doporučuji 🙂

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
30 ⁄ 5 =