Malajsie, Penang – Little India a dechberoucí streetart

Malajsie, Penang – Little India a dechberoucí streetart

24. 12. 2019

Na ostrově Penang v Malajsii celkem trávím 2 týdny. Bydlím přes Airbnb u Nikhila. Nikhil je z Indie, každý večer, když přijde z práce, máme konverzaci v angličtině, což mi pomáhá ji zdokonalit 🙂

První týden jsem strávil čistě pracovně, protože práce z pláže je jen výmysl marketingu a způsob jak zapůsobit na sociálních sítích 🙂 Bydlím v mrakodrapu, ve 28. patře, takže mám dechberoucí výhled každé ráno.

Součástí je i Infinity pool (tentokrát není na střeše, nejsme v Kuala Lumpur :D), posilovna a pár dalších místností 🙂

George Town

Po pracovním týdnu sedám ráno na autobus a jedu na celodenní výlet do George Town, který je vzdálen asi 20 km. Autobusem cesta trvala hodinu a půl, jelikož linka má 59 zastávek, cesta stála 2,7 RM (cca 15 Kč). Vůbec mi to nevadilo, jelikož jsem měl čas na poslouchání podcastů 🙂

Vystoupil jsem u Little India (Malá Indie) a zamířil do indických uliček, které byly plné vůně jídla a vonných tyčinek. Při procházení města narazíte na spoustu pouličních maleb umělce Ernest Zacharevic.

Návštěva mešity

Při procházení městem jsem narazil na mešitu a hned u brány mě pobídli, ať se jdu podívat dovnitř. Tak jsem šel, protože jsem v mešitě nikdy nebyl. Dostal jsem šátek na nohy, protože jsem neměl zakryté kolena, což je problém.

Místní muslim mě provedl, ale nic mu nešlo rozumět. Chtěl to odříkat co nejrychleji. Moc jsem toho stejně neviděl, ale ukázal mi jak se modlí. Dovolil mi si jej vyfotit společně s koránem. Byl jsem rád, když jsem mešitu opustil a vícekrát bych tam nešel.

Jídlo

Říká se, že v Penangu je nejlepší streetfood. Vyzkoušel jsem to, co vypadalo dobře či zajímavě. Například smažená zmrzlina 🙂 To se je tak nevidí.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
23 − 10 =