Můj rok 2020? – Cestování, Práce a Akcie! + cíle 2021

Můj rok 2020? – Cestování, Práce a Akcie! + cíle 2021

22. 12. 2020

Tento rok uběhl až moc rychle. V listopadu 2019 jsem vyrazil na několikaměsíční cestu po JV Asii a vracel se z Bali v březnu tohoto roku kvůli koronašílenství. Do tohoto roku jsem vstupoval z pláže v Malajsii. V plánu jsem měl více cestovat, poznávat svět. Plány jsou jedna věc, realita druhá.

I. kvartál 2020 – Cestovatelské dobrodružství

Cestoval jsem po JV Asii, konkrétně jsem navštívil Malajsii, sever Thajska, Myanmar, Laos, Kambodžu a Indonésii. Korona se už řešila v lednu, ale zůstaval jsem na cestách dokud to šlo.

V březnu, z kraje mého pobytu na Bali se situace zhoršila natolik, že jsem byl nucen kupovat letenku domů a od té doby jsem víceméně zavřený doma u svého PC.

II. kvartál 2020 – Karanténa, Lockdown, Nákup investičního bytu

Po návratu domů, jsem byl 14 dní zavřený doma, v karanténě. Vynikající ovoce pryč, venku stále ještě chladno a žádné dobrodružství. Na druhou stranu jsem nemusel neustále hledat ubytko, řešit výběry z bankomatu, víza, nudné přelety.

Co se týče práce, ladil jsem kamarádovu aplikaci, aby byla ready ke spuštění, docela se to táhlo.

První investiční nemovitost

Již delší dobu jsem chtěl koupit byt na investici a budovat pasivní příjem. Navíc jsem prodal všechny své akcie v pěkném zisku. Došel jsem až do fáze, kdy jsem řešil hypotéku, ale nakonec z toho sešlo, jelikož se objevily výdaje, které nebyly na první pohled evidentní, ačkoli se jednalo o byt v novostavbě.

Akcie

Nemovitost nevyšla a tak jsem své peníze opět nalil do akcií a kupoval za nižší ceny.

III. kvartál 2020 – Akcie, Roadtrip do Polska k moři

Akcie

Začal jsem intenzivněji studovat o akciích, otevřel si Margin účet. Akciím se moc nedařilo, trh byl dost utlumený, každý den jsem koukal o kolik jsem chudší.

Cestování

Vyrazil jsem autem s kamarádem na pár dní do Polska k moři. Navštivili jsme Gdaňsk, Gdyně, Hel a Lebu. Viděli nádherný západ slunce z nejvyšší duny. I během pár dní toho lze zažít dost.

IV. kvartál

Ukončil jsem své působení v kamarádovém projektu a konečně se dostal do fáze, kdy jsem zrušil všechny stropy, které mě omezovaly. Hranice neexistují, respektive, jsou limitovány mými schopnostmi. Je na mě, kolik denně oslovím zákazníků, kolik budu fakturovat a kolik práce odvedu.

Díky tomu, že jsem nekoupil investiční byt, nadále zůstávám 100% nezávislý na místě a času. Akcie i můj byznys mi toto umožňují.

Co jsem se naučil v roce 2020

Stejně jako předchozí roky, jsem zlepšil své skilly v několika oblastech.

UX – User Experience

Nejvíce jsem se naučil v UX od mého kamaráda, který tvořil UX aplikace. Nakoukal jsem si to a vzal k srdci jeho rady. Díky tomu dokážu tvořit mnohem přívětivější aplikace, které budou uživatelé rádi používat.

Programování

Určitě jsem se posunul i v programování. Ujasnil jsem si pár věcí a díky tomu začínat nový projekt není takový opruz, jelikož můžu stavět na základech předchozích projektů. Nemusím znovu vymýšlet celou infrastrukturu aplikace a které balíčky použít.

Angličtina

Díky cestování jsem si procvičil a zdokonalil angličtinu, ale také díky mnohahodinám na Youtube při koukání na videa o investování.

Jezdit na skútru v hustém provozu

Chiang Mai mě donutilo jezdit na skútru ve vetším městě. Zpětně si uvědomuji, že to nebylo příliš bezpečné, zažil jsem asi 2 nebezpečné situace, ale nic se nestalo :-). Následně jsem jezdil v Myanmaru, Laosu a na Bali. Bali mělo oproti předchozím destinacím velmi úzké uličky, na což jsem nebyl zvyklý a měl jsem tam o to větší strach, jelikož jsem se vždy držel co nejvíce vlevo a umožňoval předjíždění místních.

Co se nepovedlo

V roce 2013 jsem měl sen si postavit svého autonomního robota. V roce 2015 se mi to nepodařilo, jelikož se mi rozpadla celá konstrukce. Co jsem se vrátil z Bali a byl pořád doma, chtěl jsem to konečně dokázat na pásové platformě.

Chvíli jsem se tomu věnoval, ale poté jsem musel řešit složitější věci v podnikání a na toto už nezbyla energie. Člověk si musí vybrat, kam ji bude směřovat…

Výlet do Berlína se kouknout na Tesla Gigafactory

Jsem akcionářem Tesly, takže proč se nekouknout, jak se daří se stavbou Gigafactory Tesly? 😀

Cíle pro následující rok – 2021

Cílů mám hned několik, o některé se s vámi podělím.

Cestování

Podívat se na nějaké další nová místa. Bohužel kvůli přetrvávající koronakrizi není moc co plánovat. A vzhledem k mým cílům níže být doma nevadí. Upřímně, táhne mě to pryč hodně, ale cíle níže jsou důležitější. Cestovat na plno budu až v roce 2022.

Podnikání

Jsem na samotném začátku vytváření aplikace autostranky.cz. Do léta bych ji rád spustil v plné parádě. Je to mnoho a mnoho práce, ale bude to stát za to. Díky tomu, že jsem doma, můžu práci věnovat hodně času.

Investování

Mam zainvestováno 100 % svých volných financí. Držím hotovost jen asi na 2 měsíce dopředu. Chci držet výdaje nízko a co půjde, to rvát každý měsíc do akcií.

Tvorba aplikací

Dále se zlepšit v UX a tvořit mnohem lepší aplikace než kdy dříve. To bude moje zbraň oproti konkurenci. Navíc to chci pojmout jako celek a vše musí mít svůj dobrý důvod.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
2 + 22 =