Můj rok 2022 – Nové auto, ztráta v akciích, konečně bydlím sám a splněná Dubaj

Můj rok 2022 – Nové auto, ztráta v akciích, konečně bydlím sám a splněná Dubaj

06. 01. 2023

Jako každým rokem se pokusím zrekapitulovat můj rok 2022. V lednu jsem ještě byl na Tenerife odkud jsem se brzy přesunul zpět na ostrov Gran Canaria. Bohužel kvůli výběru špatného ubytování a špatných okolností v rodině jsem se 15. ledna vydal zpět do ČR. Bohužel během 3 měsíců jsem přišel o obě babičky… 🙁

V únoru jsem si koupil Hondu Civic

Co jsem se vrátil ze zahraničí, tak jsem se již ve svém Volvo C30 necítil a potřeboval jsem něco novějšího. Volba padla na Hondu Civic 9g, jelikož jsem za dobrou cenu dostal skvělou hodnotu.

Volvo jsem měl v základní výbavě, Civica mám ve výbavě SPORT, což mě nejvíce nadchlo a když budu kupovat v budoucnu jakékoli auto, tak budu hledat co v nejvyšší výbavě.

V investicích to byla tragédie

Minulý rok investicím a to primárně akciovému trhu vůbec nesvědčil. Preferoval jsem spíše rizikovější aktiva, což mne vrhlo do nemalých ztrát. Některé akcie jsem v průběhu roku dokupoval a tím jsem ponížil pořizovací cenu.

Některé opční pozice jsem byl nucen zavřít ve ztrátě. Uvidíme, co přinese rok 2023, třeba bude zajímavé nakupovat.

Nový směr Clonty

Aplikaci Clonty jsem vytvořil již rok předtím, ale v tomto roce nabrala nový směr, jelikož jsem vytvořil na dané platformě několik webových stránek pro prodejce bazarových věcí, typicky pro autobazary.

Ačkoli platforma nenabízí milión funkcí jako jsou jiné systémy, tak se může pyšnit jinou vlastností. A to je nulová údržba díky minimálního nastavení. Není tedy možné si web svou chybou znefunkčnit.

Úžasný Cashflow Summer

Poprvé jsem se účastnil akce Cashflow Summer, která probíhala na Nákle u Olomouce. Akce probíhala 4 dny a vyšlo počasí. Cashflow je akce pro investory, CEO, nomády a letos i pro biohackery.

Potkal jsem skvělé a inspirativní lidi. Už se nemůžu dočkat dalšího ročníku, který bude určitě taky TOP. Musím poděkovat Tomášovi, který akci organizuje (https://investree.cz/).

Podcasty, výletování a japonská kuchyně

Podnikl jsem hodně výletů v okolí. Zamiloval jsem si procházky s podcasty v uších. Tím jsem přestal číst knihy, jelikož u těch je potřeba sedět a já sedím celý den u PC 😀 Přibylo neskutečné množství podcastů, takže si vybere doslova každý.

Zamiloval jsem si japonskou kuchyni, Sushi se stalo mým oblíbeným pokrmem. Zkusil jsem taky Mochi a koupil si japonský nůž Santoku. Naučil jsem se doma vyrobit Onigirazu a sushi rýži. Do Japonska bych se rád někdy podíval a okusil jejich kuchyni přímo u zdroje.

Co jsem se naučil – škálovatelnost aplikace, AWS SQS

Obrovskou výzvou byla pro mě škálovatelnost mých aplikací, jelikož na serveru mi běží scripty, které při havárii můžou shodit celý server. Prvním krokem bylo pořídit více serverů a jednotlivé scripty oddělit, což bylo velmi účinné a funkční.

Druhým krokem bylo zavést lepší frontu úkolů, které musí server zpracovat. Již jsem frontu měl ve své databázi, což nesplňovalo některé nároky a musel jsem sáhnout po AWS SQS – Simple Queue Service.

Ukázalo se to jako funkční, efektivní a levné řešení. Ovšem dojít k němu bylo poměrně náročné, jelikož bylo potřeba zrefaktorovat dost kódu.

Třetím krokem bylo co nejlépe ošetřit scripty proti havárii a hlavně automaticky řešit důsledky havárie. Bohužel scripty jsou občas závislé na jiných aplikacích a online službách, takže se haváriím nedá předcházet.

Přestěhoval jsem se!

V září jsem se přestěhoval a konečně bydlím sám! Rovnou jsem si pořídil i uklízečku – Roborock. Září byl tedy měsíc, kdy jsem vybavoval byt a začal využívat výhod, které mi byt přináší.

Splněná Dubaj

Dubaj jsem měl vysněnou už mnoho let, ale nyní na podzim jsem se rozhodl, že si jí splním. Původně jsem chtěl na podzim odletět do JV Asie, kde jsem byl dokud nezačal covid, ale vzhledem k tomu, že mám hodně pracovních cílů, které se mi budou lépe plnit z mého nového bytu, tak jsem se rozhodl pro týdenní dovolenou v Dubaji. Dlouhodobější nomádství teď neplánuji, ale zároveň nevylučuji… 🙂

V dunách jsme jezdili i na čtyřkolkách
Západ slunce v Dubaji

Shrnutí roku 2022

Svět se letos otevřel cestovatelům po šílených restrikcích. Na Ukrajině začala válka pár měsíců poté, co jsem byl v Kyjevě, takže mi tato událost přišla bližší, než těm, kteří na Ukrajině nebyli. Neustále se kolem nás budou dít tyto věci, ale pokud nejsme přímo zasaženi, tak náš rok může být skvělý.

Můj osobní rok byl fajn, ale 2023 bude ještě lepší a věřím, že to máte podobně! Přeji Vám hodně štěstí a úspěchů v roce 2023.

Jaký byl váš rok 2022?

Napište mi do komentářů nebo připojte odkazy na vaše roční reporty, které přidám zde do článku.

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
48 ⁄ 24 =