Proč jsem začal vyhazovat mince a bankovky? A vy byste měli taky!

Proč jsem začal vyhazovat mince a bankovky? A vy byste měli taky!

04. 01. 2019

Cítil jsem to tak již delší dobu, silné nutkání s tím něco dělat. Přece není normální nosit s sebou kovové mince. Jsou těžké, musíte v nich hledat správné hodnoty a vzájemně sčítat. Nemají reálnou hodnotu, oproti zlatu a dalším kovům.

S bankovkami je to podobné, ale ty mi více přirostly k srdci, protože za bankovky si toho pořídíte daleko více. Mince s nejvyšší hodnou činí 50 Kč, to vám stačí tak na svačinku, ovšem za papírových 5 000 Kč si toho pořídíte 100x více a to už není špatné.

Budoucnost hotovosti je silně ohrožena, stejně tak naše soukromí

V budoucnu bude hotovost zrušena, s čímž nesouhlasím, což může aktuálně vypadat, že si protiřečím. Když zrušíte hotovost, zrušíte soukromí, které je již dnes velmi narušeno. Online transakce nejsou anonymní, v čemž vidím problém.

Měly by existovat anonymní digitální peníze, oficiální. Máme tady spousty kryptoměn, některé nabízejí 100% anonymitu. Jejich existence je super, ale platit Monerem v obchodě prostě nelze, aspoň ne v tom fyzickém.

Jak budu platit, když se zbavuji hotovosti?

Mobilem. Tečka.

Trochu vám to objasním. Zamiloval jsem si platby přes NFC čip v chytrém telefonu. Je to velmi bezpečné, protože nepředáváte skutečné údaje o kartě, pouze token. Nemusíte se tedy bát o bezpečnost, ale základem je vždy mít zabezpečený telefon.

Já měl v úmyslu platit mobilem již v roce 2012, kdy jsem si pořídil Samsung S III mini, který na tuto funkci lákal ve svých reklamách.
Byl jsem zklamán, protože platit přes NFC bylo možné pouze se speciální SIM kartou, kterou nabízelo jen O2 s několika vybranými bankami.

Tuto funkci jsem začal využívat teprve ke konci roku 2017 s telefonem Google Nexus 5X, mimochodem byl to fantastický telefon za skvělou cenu. Ovšem pořád to nebylo dokonalé, musel jsem si zřídit mBanku, protože ta byla (je) jednou z bank, která tuto funkci podporuje.

O rok později, na konci minulého roku podal jsem výpověď u mBank a přesunul se k účtu v aplikaci Revolut.

Revolut

Vlastnit a používat Revolut kartu můžete z mnoha důvodů, já ji ovšem používám jako náhradu za mBank, kde mě to stálo měsíční poplatky.
Revolut je výhodné používat zejména při cestování, všechny dostupné informace se dozvíte na jejich webu.

Curve

Opět mobilní aplikace jako Revolut, ale nabízí odlišnou funkci. Sjednocuje všechny vaše platební karty do jedné. Navíc v některých obchodech funguje tzv. cashback, peníze zpět z vaších nákupů. Stačí si v aplikaci vybrat, kterou kartou budete platit. Mělo by jít změnit zdroj platby i několik dní od doby, kdy platba skutečně proběhla, což je fascinující.

Aktuálně mám svou kartu objednanou a vyčkávám. Pokud také chcete kartu zdarma a 5 liber (cca 130 Kč) jako bonus, zadejte v aplikaci kód 9N3959VN. Přejít na Curve.app

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
18 ⁄ 9 =