Thajsko, Bangkok 19.11. – 22.11.2019 – Chrám, vlak a odlet

Thajsko, Bangkok 19.11. – 22.11.2019 – Chrám, vlak a odlet

22. 11. 2019

Původní plán byl zůstat v Bangkoku pouze do 20.11., ale jelikož mi byl zrušen let, odlet z Bangkoku se odložil na 22.11.

Úterý

Jelikož jsem chtěl navštívit alespoň jeden chrám, naplánoval jsem si cestu k Wat Pho. Ovšem nejprve bylo potřeba se vhodně obléct, jelikož do chrámu můžete vejít jen pokud máte dlouhé volné kalhoty a zahalená ramena.

Nejprve jsem zajel do obchodního centra, kde jsem si dlouhé látkové kalhoty pořídil. Také jsem si koupil tričko značky Airism, jelikož jejich oblečení je určeno do vedra.

Do chrámu Wat Pho jsem se dostal za poplatek 200 THB. Poté jsem zjistil, že jsem paměťovou kartu z foťáku nechal v notebooku, tudíž jsem byl odkázán pouze na mobil 🙂

Chrám byl pěkný, všude byly sochy 🙂 Mne spíše zaujali mniši, kteří tam vedli nováčky. Chvíli jsem je pozoroval 🙂

Středa

Odpočinkový den. Nechtělo se mi běhat po smradlavém Bangkoku. Zašel jsem si na jídlo, dal kokos a den uběhl jak voda.

Čtvrtek

Včera to bylo náročné, jelikož jsem dopoledne opustil ubytování s dvěma batohy a musel se dopravit na vzdálenější letiště, které je určeno pro vnitrostátní lety. Odpoledne jsem strávil ve Starbucks, kde jsem pracoval na svém projektu.

Následně jsem se přesunul na nádraží, koupil si lístek na letiště. Lístek stál v přepočtu 3,8 Kč 😀

,

Očekával jsem horší zážitek z vlaku, ale nebyl přeplněný, tak se to dalo. Zajímavější bylo dívat se z okýnka, protože někteří lidé žijí jak před několika staletími. Doslova!

Na letiště jsem dorazil asi v 18 hodin, takže jsem čekal 12 hodin na odlet. První hodiny jsem si krátil pracováním, poté jsem se natáhl na několik sedátek a šel spát. Asi 2 hodiny jsem celkově spal, ale můj krk to neocenil.

Před nastoupením do letadla jsem se navlékl do mikiny a bundy, jelikož jsem mohl mít pouze jedno zavazadlo. A to dokonce do 7 kg. Co nejvíce kapes jsem si musel naplnit těžkými věcmi, takže si představte, jak jsem vypadal 😀

Nakonec kontrola velikosti ani hmotnosti zavazadla neproběhla, ačkoli jsme míjeli váhu a klec pro kontrolu velikosti zavazadla.

Let z Bangkoku do Krabi trval hodinu. Po příletu jsem si zaplatil odvoz na ostrov Koh Lanta, kde budu trávit 17 nocí. Moře je úžasně čisté a teplé 🙂

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
30 ⁄ 3 =