Thajsko, Chiang Mai – napadl mě toulavý pes, skončil jsem v nemocnici kvůli vzteklině

Thajsko, Chiang Mai – napadl mě toulavý pes, skončil jsem v nemocnici kvůli vzteklině

12. 01. 2020

9.1.2020 jsem opustil Langkawi v Malajsii a odletěl zpět do Thajska, ale tentokrát na sever, do města Chiang Mai. Z letiště mě odvezl Grab (asijská verze Uberu) na hotel. Vydal jsem se do blízkého okolí, najít nějaký obchod s jídlem.

Nešel jsem daleko, přibližně kilometr a půl. Na zpáteční cestě, asi 100 metrů od hotelu jsem potkal 3 velké psy. Nedíval jsem se na ně, pouze rychle procházel. Bohužel jeden z nich na mě začal skákat a zaryl mi 2 drápy do místa pod kolenem (2 červené tečky). Nekrvácel jsem, ale není dobré nic podceňovat, jelikož vzteklina je smrtelná ve 100%. Psi si nohy lížou, člověk nikdy neví.

V Thajsku je 52% psů infikovaných vzteklinou, poté následují opice a další zvířata. Ohlásil jsem to na recepci a majitel hotelu mě zavezl do nemocnice, kde mi dali očkování proti vzteklině a tetanovku (doktor se ptal, zda jsem byl očkován v posledních 5 letech. Byl jsem očkovaný před 7 lety přibližně). Měl bych mít tetanovku normálně platnou, ale přesto mi ji dali. Poté jsem na internetu zjistil, že je to běžný postup.

Po očkování mě bolely obě ruce, za 2 dny jsem měl teplotu. Třetí den jsem opět navštívil nemocnici, jelikož očkování se skládá z 5 dávek. Po tomto dalším očkování mám stále teplotu. Jsem vděčný, že jsem se ubytoval poprvé v hotelu, díky tomu mám k dispozici láhve s vodou, které mi donesou na pokoj, když potřebuji. Jsou velice milí, ale některé mladé thajky neumí anglicky, ani slovo „water“. Pomáhá Google Translator.

Minulý rok jsem byl měsíc v Thajsku a to konkrétně v Bangkoku a na ostrově Koh Lanta. Žádné toulavé psy jsem nepotkal. Toulaví psi jsou především problémem severu.

Aktuálně je 3. den a já mám teplotu a nemám na pokoji žádné jídlo, kromě nedojezené Pad Thai, kterou jsem si nechal přivést přes GrabFood.

Potřeboval bych nejradši ovoce. Mám příšernou chuť na ananas, který jsem měl první den a byl nepopsatelně luxusní. Možná k večeru zvládnu 1,5 km cestu k nákupu ovoce.

Hlavní je, že mám vodu, bez té bych byl už dávno mrtvý.

Tak ananas jsem sehnal, stejně jako další jídlo 🙂 Mám vodu, jídlo a teď potřebuji jen odpočinek

5. den už se cítím zdravě

6. Jdu objevovat město

Zanechat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
16 × 22 =